W naszej szkole jest realizowany projekt europejski w ramach programu Erasmus+
Temat projektu: Environmental Education in Action
Kraje partnerskie:
Turcja 🇹🇷
Włochy 🇮🇹
Grecja 🇬🇷
Rumunia 🇷🇴

Czas realizacji projektu: 01.11.2022 – 31.01.2024

Rumunia

W dniach 4-6 kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie w ramach programu Erasmus+KA210 SCH Environmental Education in Action. Mobilność miała miejsce w miejscowości Oradea w Rumunii. Gościli nas przyjaciele z Scoala Gimnaziala Oltea Doamna. To były dni wytężonej pracy, ale i świetnej zabawy. I oczywiście nie zabrakło przerwy na aromatyczną kawę ☕☕☕

Kolejne spotkanie w Polsce 🇵🇱

Do zobaczenia 🙂   🇬🇷 🇵🇱 🇹🇷  🇮🇹 🇹🇩

Polska

W ramach programu Erasmus+ od 30 maja do 1 czerwca Szkołę Podstawową nr 14 w Markowicach odwiedzili nauczyciele z Turcji, Rumunii, Grecji i Włoch.
Była to wizyta warsztatowa polegająca na omówieniu kwestii związanych z projektem. Uczestnicy spotkania spędzili ten czas bardzo aktywnie i maksymalnie wykorzystali możliwości jakie daje program Erasmus+. Był to okres intensywnej pracy, ale również integracji i ciekawych doświadczeń.

Kolejne spotkanie w Grecji  🇬🇷
Do zobaczenia 👍
🇬🇷 🇵🇱 🇹🇷  🇮🇹 🇹🇩

Grecja

Z początkiem września nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Markowicach brali udział w mobilności w ramach projektu Erasmus+. Gospodarzem tego wydarzenia była Grecja. W mobilności uczestniczyły delegacje z Turcji, Rumunii, Włoch, Grecji i Polski. Projekt „Environmental Education in Action” od samego początku kładł nacisk na rozwijanie świadomości ekologicznej wśród nauczycieli i uczniów. Podczas wizyty uczestnicy dzielili się swoimi doświadczeniami w zakresie edukacji ekologicznej. Spotkanie pozwoliło na wymianę najlepszych praktyk opartych na zajęciach przeprowadzonych w terenie oraz na wspólne wypracowanie strategii dalszego rozwoju programu. Delegacje z poszczególnych krajów podkreśliły znacznie projektu dla podniesienia jakości edukacji w obszarze ekologicznym.

W ramach projektu odbędzie się jeszcze jedno spotkanie, będzie ono miało miejsce w ostatnim tygodniu października, krajem goszczącym będą Włochy 🇮🇹
Do zobaczenia 🤗
🇬🇷 🇵🇱 🇹🇷  🇮🇹 🇹🇩

Włochy

Ostatnia wizyta miała miejsce w dniach 23-27 października w Pontassieve, Włochy. Delegacja nauczycieli odwiedziła partnerską szkołę.

Dziękujemy 🫶
🇹🇩 🇵🇱  🇬🇷 🇮🇹 🇹🇷

Oficjalna strona projektu

Jest również dostępna strona internetowa projektu. Można na niej między innymi znaleźć relację z wszystkich wizyt roboczych.
Zachęcamy do odwiedzenia strony projektu 🙂